Regulamin FamilyInk

NIE BĄDŹ ZASKOCZONY! ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM

1. Postanowienia ogólne

1.1. Wpłata zadatku jest jednoznaczna z akceptacją poniższego regulaminu.

1.2. Płatności przyjmowane są tylko gotówką.

1.3. Wpłata zadatku jest jednoznaczna z wyrażeniem zgody na utrwalenie wizerunku w formie zdjęcia/wideo oraz jego przetwarzanie w celach marketingowych.

1.4. Prosimy przychodzić na sesję bez osób towarzyszących. 

1.5. Osoba niepełnoletnia może zostać poddana zabiegowi wyłącznie za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego. Zgoda musi zostać podpisana osobiście, tego samego dnia, po akceptacji projektu. Osoba niepełnoletnia musi mieć ukończone 16 lat.

1.6. Dopuszczalne spóźnienie na sesję to 30 minut. Po tym czasie sesja uznawana jest za odwołaną.

1.7. Tatuator ma prawo przerwać sesję ze względu na zły stan skóry klienta, kolejna sesja jest płatna według regularnego cennika artysty.

2. Wybór artysty

2.1. Wybierając artystę sugeruj się tym, co byś chciał wytatuować, każdy z nich ma swój indywidualny styl. Galerię prac artystów znajdziesz na stronie studia, na Instagramie oraz Facebooku. 

2.2. Jeśli nie wiesz u kogo chciałbyś się tatuować – zapraszamy na indywidualną konsultację do naszego salonu lub do kontaktu. 

3. Terminy

3.1. Każdy z tatuatorów posiada odrębny terminarz. Termin sesji ustalany jest indywidualnie.

4. Koszty tatuażu

4.1. Każdy z artystów ma indywidualny przedział cenowy dużej sesji (7-8 godzin). 

4.2. Cena każdego wzoru ustalana jest indywidualnie, w zależności od wielkości, ilości szczegółów oraz miejsca. Często pojawiają się projekty w promocyjnych cenach, o których informujemy na naszych social mediach. 

4.3. To jak dużo uda się wykonać podczas jednej sesji, zależy od:

 • progu bólu klienta,
 • stanu skóry,
 • aspektów technicznych,
 • miejsca, w którym będzie wykonywany tatuaż. 

4.4. Klient, który zarezerwował sesję całodniową, a zrezygnuje podczas spotkania, ma obowiązek uregulowania opłaty za całą sesję. 

4.5. W koszty tatuażu wliczony jest czas na przygotowanie spersonalizowanego wzoru.

5. Rezerwacja

5.1. W celu zarezerwowania terminu wymagana jest wpłata zadatku w ciągu 7 dni, w wysokości podanej podczas rozmowy.

5.2. Zadatek należy wpłacić gotówką w studiu.  

5.3. Zadatek nie podlega zwrotowi.

5.4. Kwota zadatku będzie odliczona od całkowitego kosztu tatuażu.

5.5. W przypadku braku wpłaty zadatku w ciągu 7 dni, zarezerwowany termin zostaje anulowany. Pamiętajmy, że klienci czekają na termin często kilka tygodni, zadatek jest zabezpieczeniem czasu tatuatora, który rezerwuje dla Was swój czas.

6. Ankieta

6.1. Przed rozpoczęciem tatuowania należy wypełnić “Formularz świadomej zgody” oraz podpisać oświadczenie o stanie zdrowia.

6.2. Formularz należy wypełnić zgodnie z prawdą. 

6.3. Klient zobowiązany jest do powiadomienia tatuatora o wszelkich przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu.

6.4. W przypadku podania nieprawdziwych informacji bądź zatajenia prawdy o stanie zdrowia, salon nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne komplikacje.

7. Projekty

7.1. Nasi artyści wykonują projekty na podstawie referencji. Nie kopiujemy czyichś prac. Tatuaż zostanie z Wami na całe życie, dlatego chcemy, aby każdy wzór był wyjątkowy i niepowtarzalny. 

7.2. Projekty zawsze wykonujemy w dniu sesji, ale bez obaw, nie zrobimy nic bez Waszej zgody. Przed rozpoczęciem pracy z maszynką możecie zgłosić artyście, co chcielibyście zmienić w swoim wzorze. 

7.3. Nie należy wykonywać zdjęć projektów i rozprzestrzeniać ich wśród osób trzecich (prawa autorskie artysty). 

7.4. Nie ma możliwość zobaczenia projektu wcześniej, niż w dniu sesji. Praca tatuatora wymaga dużo czasu, zazwyczaj artysta spędza cały dzień w studiu, a po powrocie do domu nadal pracuje (odpisuje na wiadomości od klientów, zaczyna projektować tatuaż). Jesteśmy tylko ludźmi i projekty wykonujemy na bieżąco.

7.5. W przypadku tatuowania napisów, dat salon nie ponosi odpowiedzialności za wykonanie tatuażu z błędem językowym (a wszelkie poprawki będą odpłatne). Dokładnie sprawdźcie poprawność wybranego motywu oraz jego tłumaczenie. 

8. Zmiany w pomyśle 

8.1. Wszelkie zmiany, które chcielibyście wprowadzić w pomyśle na tatuaż np. wielkość, miejsce, motyw, możecie kierować do nas drogą elektroniczną – przez Instagrama, Facebooka lub mailowo. 

8.2. Po wprowadzeniu poprawek całkowity koszt tatuażu może ulec zmianie (uzależniony jest on m.in. od rozmiaru, ilości szczegółów oraz miejsca).

8.3. Wszelkie zmiany w koncepcji muszą być zgłoszone do 3 dni przed sesją.

9. Zmiana terminu sesji

9.1. Zmiana terminu sesji bez utraty zadatku jest możliwa tylko w nagłych przypadkach. Ostateczną decyzję o zmianie terminu sesji podejmuje tatuator. 

9.2. Zmiana terminu sesji możliwa jest maksymalnie 7 dni przed wyznaczonym terminem. Jeśli wiesz, że nie będziesz mógł zjawić się na umówionej sesji, daj nam znać wcześniej. Dzięki temu będziemy mieli szansę na znalezienie chętnej osoby na Twoje miejsce, a dla Ciebie wyznaczymy nowy termin. 

9.3. Nowy termin musi być wyznaczony najpóźniej na 4 miesiące od terminu pierwotnego (inaczej zadatek przepada). 

9.4. Jeśli w tym czasie nie mamy wolnych terminów, zaproponujemy Ci najszybszy dostępny. 

9.5. Zmiana terminu sesji bez utraty zadatku może zdarzyć się tylko raz. Przy kolejnej zmianie daty spotkania, zadatek przepada. Tak jak wspominaliśmy wcześniej – szanujmy czas artystów 😊.

10. Poprawki

10.1. Poprawki należy zgłosić osobiście maksymalnie do 10 dni od dnia sesji. 

10.2. Poprawki z powodu zaniedbania ze strony klienta będą odpłatne (opalanie, niestosowanie się do zaleceń tatuatora, choroba, otarcia, itp.).

11. Odpowiedzialność

11.1. Salon nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w poczekalni! Klucze, portfel, torebkę czy inne cenne rzeczy zabierz ze sobą na stanowisko, gdzie będzie wykonywany zabieg. 

11.2. Dla bezpieczeństwa całe studio jest monitorowane.

11.3. Poczekalnia jest czynna jedynie w godzinach pracy Menadżera, w innych godzinach nie może na niej przebywać żadna osoba.

12. Kilka dobrych rad przed sesją

12.1. Zadbaj o dobry sen w noc poprzedzającą sesję.

12.2. Zjedz ciepłe, sycące śniadanie, aby dostarczyć organizmowi sporą dawkę energii.

12.3. Nie pij alkoholu – stan „na kacu” również nie jest wskazany.

12.4. Nie korzystaj z tabletek przeciwbólowych, ani używek – rozrzedzają one krew, a nawet mogą wpływać na twardość skóry.

12.5. Ubierz się wygodnie. 

12.6. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu! Dzięki temu zapewnisz sobie dobre samopoczucie.

12.7. Na sesję przyjdź sam. Na sali gdzie przeprowadzany jest zabieg musimy zachować jak najbardziej sterylne warunki, dlatego osoby trzecie nie powinny tam przebywać. 

12.8. Zabierz ze sobą coś słodkiego na przekąskę.

12.9. Warto zorganizować sobie czas podczas samej sesji. Niektórzy klienci słuchają muzyki, czytają książkę, a inni ucinają sobie drzemkę 😊.

12.10. Pamiętaj, że to, jak będziesz tego dnia odczuwał ból, zależy w  dużej mierze od Ciebie.

13. Jak się ubrać?

13.1. Jeżeli to możliwe należy dostosować ubranie do miejsca, w którym wykonywany będzie tatuaż. Możesz zabrać ze sobą ubrania na zmianę. 

13.2. Wybierz ubrania, których nie byłoby Ci szkoda gdyby się zabrudziły – może się zdarzyć, że tusz skapnie na ubranie, a studio nie ponosi odpowiedzialności za zniszczoną odzież.

14. Pielęgnacja tatuażu

14.1. Po sesji każdy  klient otrzymuje ulotkę z instrukcją jak pielęgnować świeży tatuaż. 

14.2. ABC pielęgnacji tatuażu

 • twój tatuaż został zabezpieczony profesjonalnym opatrunkiem SECOND SKIN (bądź innym sposobem rekomendowanym przez tatuatora) – opatrunek nosimy zgodnie ze wskazówkami udzielonymi przy jego zakładaniu;
 • opatrunek zdejmij przy pomocy wody bądź na sucho, a następnie przemyj tatuaż mydłem hipoalergicznym i delikatnie osusz ręcznikiem jednorazowym;
 • tatuaż smaruj niewielką ilością kremu;
 • krem nakładaj 3-4 razy  dziennie, jeśli skóra się wysusza – używaj kremu częściej;
 • przez miesiąc od wykonania tatuażu nie korzystaj z sauny, basenu oraz solarium;
 • przez pierwsze dni pod opatrunkiem może zbierać się płyn – nie martw się – to osocze z odrobiną tuszu. Pozbądź się nadmiaru płynu robiąc dziurkę w opatrunku sterylną igłą i przy pomocy jednorazowego ręcznika wyciśnij zgromadzone osocze;
 • na około 2 tygodnie wstrzymaj się z aktywnością fizyczną;
 • podczas kąpieli staraj się nie moczyć tatuażu;
 • w trakcie gojenia może wystąpić swędzenie – nie drap wtedy skóry!

14.3. W naszym salonie możesz kupić kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji tatuażu:

 • krem do pielęgnacji świeżego tatuażu,
 • krem z ochroną przeciwsłoneczną SPF50,
 • mydło do mycia tatuażu,
 • masło do tatuażu.

15. Vouchery

15.1. Kwota minimalna za jaką można zakupić voucher to 200 zł. 

15.2. Voucher nie podlega zwrotowi lub wymianie na gotówkę.

15.3. Od momentu przekazania Vouchera Nabywcy, Family Ink nie ponosi odpowiedzialności za jego zniszczenie czy utratę. Nie wystawiamy duplikatów.

15.4. Voucher jest ważny przez okres 18 miesięcy od daty zakupu. Przed upływem tego czasu należy dokonać rezerwacji terminu.

15.5. Osoba posiadająca Voucher, zobowiązana jest do wcześniejszej rezerwacji wizyty, osobiście lub telefonicznie.

15.6. Voucher może być wykorzystany jedynie w całości. Jeżeli wartość zakupów jest niższa niż wartość Vouchera, to cała wartość Vouchera zostanie uznana za wykorzystaną. Jeżeli wartość zakupów jest wyższa niż wartość Vouchera, wartość Vouchera jest odejmowana od wartości zakupów i pozostałą kwotę należy opłacić.

16. Godziny pracy salonu

16.1. Salon czynny jest od godziny 9:00 do 18:00. 

16.2. Prosimy nie zjawiać się na sesji wcześniej niż 10 minut przed umówioną godziną. 

16.3. Na początku dostaniesz do wypełnienia ankietę, a następnie artysta przedstawi Ci projekt tatuażu. 

16.4. Artyści kończą pracę maksymalnie o godzinie 18:00. Dłuższy czas pracy przekładałby się na obniżenie jakości usług, obniżenie koncentracji oraz na zbyt duże zmęczenie tatuatora. Pamiętajcie, że jesteśmy tylko ludźmi i potrzebujemy też czasu na odpoczynek i regenerację 😊

Jeśli macie jakieś pytania – możecie je zadawać na naszych social mediach, mailowo, telefonicznie bądź osobiście w studiu. Chętnie wypijemy z Wami kawkę i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.